Dobrman a  "stájové" kočky

Dobrman

Naše stájové kočky 

Aby byl chod stáje a ovčína v souladu, máme zde i naší kočičí rodinku. Aktuálně u nás bydlí Turbomyška, Didžitka, Popelka, Pomněnka, Bamule, Váleček (od jara nezvěstný:( ) a asi tři příživníci beze jména.

Nezmínit na těchto stránkách úplně první zvířecí obyvatele našeho ranče, která nás podporovala v úplných začátcích, nechala se postupně ochočovat, vítala nás vždy, když jsme přijeli, opravdu nejde.

Macíček

Rok 2010 - přišel k nám pan kocour Macíček - potrhaný, plachý krasavec, ve kterém jsme našli věrného ochránce našeho statku, koček a budoucích koťátek. A stejně jak přišel jednoho jara odešel :(

Turbomyška

Naše zakladatelka chovu - kočka ranchová, Radek s úsměvem často vzpomíná, na její příchod: "přišla skočila za mnou na žebřík, div mne neshodila a pravila, hmmm tady se mi líbí, tady zůstanu". A od té doby je tu s námi. Vášnivá lovkyně myší, zvládla nám dvakrát porodit do postele hejno koťátek, nyní už vykastrovaná.

Klíšťák

Plaché kotě, kterého se ujal Macíček, vychoval ho a stali se z nich takový dva "teplí bratři". Klíšťák byl polotoulavý kocour. V roce 2015 se po dlouhé toulandě doplazil zpět k nám a v tichosti umřel :(.

Naše první koťátka jaro 2011 (mamka Turbomyška)

Sisinka - dospěla u nás a poté jsme ji darovali jako společnici babičce

Matýsek - dospěl u nás a pak odešel na toulandu a nastěhoval se k jedněm starším manželům u nás ve Lhůtě

Didžitka - hrozně plachounká, ale neuvěřitelně chytrá slečna, která bydlí u oveček v ovčíně


Naše druhá koťátka opět od Turbomyšky a to na podzim 2011.

Z tohoto vrhu jsme si nechali okouzlující, věčně uřvanou Agátku-mámu Popelky, nyní vykastrovaná.


Náš třetí koťátkový vrh, píše září 2012. 

Tentokráte maminka Agátka, porodila mezi komínky triček ve skříni a tam zhruba měsíc odkojila své tři prcky, které jsme si všechny nechali, protože byly prostě boží:-)

Popelka - je to naše druhá lovkyně myšek, bydlí s ovečkami v ovčíně a mazlí se s nimi a kamarádí, měla jedna koťátka a nyní je vykastrovaná.

Lexa - kocourek, který hned první jaro vyrazil na toulandu a nevrátil se :(. A od té doby už prostě kocourky kastruju a mám je tím doma uvázané doma :-)


Váleček - u něj jsme jméno maximálně odhadli a vystihuje vše. Když mu byly dva roky, byl postřelen, kulka vyoperována a my podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Ten samozřejmě polapen nebyl, ale už nám nikdo nestřílí na kočičky. Nyní je vykastrován.

Čtvrtý koťátkový vrh - 12. září 2013 

Popelka porodila čtyři koťátka. O jedno jsme přišli, ale tři jsme si v rámci rodiny ponechali.


Hugo - u nás povyrostl a nyní rozveseluje Radkovi rodiče a má se jako prase v žitě


Pomněnka - naše mini kočička, stále malá a roztomilá jako kotě, mazlík největší

Bamule aneb Bambule - je takový bambula, pohybuje se v okruhu 10 metrů od domu a od misky, cely den spí nebo se provokuje s Byluškou, je vykastrovaný.